← Haberler

COVID-19 ile Mücadelede Kolektif Üretim Hareketi

Akademi 4.0 Ekibi

Akademi 4.0 Ekibi

“3 boyutlu yazıcıda üretilmiş parçalar, ihtiyaç anında orijinal parçaların yerini daha kısa sürede alabilir!” mottosuyla yola çıkan COVID-19 ile Mücadelede Kolektif Üretim Hareketi’ne yakından bakalım.

COVID-19 ile Mücadelede Kolektif Üretim Hareketi Nedir?

Covid-19 ile mücadelede sahip olduğu 3 boyutlu yazıcı potansiyeli ile medikal parçalara, araç ve gereçlere ihtiyaç duyan hastaneleri desteklemek ve kişisel korunma ihtiyacına 3 boyutlu yazıcı teknolojileri ile cevap vermek isteyen kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

3 boyutlu yazıcıda üretilmiş parçalar, ihtiyaç anında orijinal parçaların yerini daha kısa sürede alabilir! Amaçları, tedarik zincirlerinin kırılmasına sebep olan salgın sebebiyle ithal edilmesi, maliyeti yüksek ve sayıca çok olması gereken kritik medikal parçaları, oluşturulan Türkiye 3D yazıcı Ağı’ndaki 3D yazıcılar ve Türkiye çapındaki 3D üretim laboratuvarlarında 3D yazıcılarla üretilip ihtiyacı olan hastane, sağlık kuruluşu ya da kişilere ulaştırılmasını sağlamak. Bu girişim sağlık sektörünün karşı karşıya olduğu çok istisnai koşullar altında acil sıkıntıları hafifletmeyi amaçlamaktadır ve hiçbir kâr amacı gütmez.

Bu oluşuma destek olmak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz;

https://www.3boyutludestek.org