← Haberler

2020'de Yeni Özellikleri ile Google Asistan

Akademi 4.0 Ekibi

CES 2020 tüm hızıyla devam ediyor. Google Asistan’a 2020 hangi özellikler eklenecek?

Son birkaç yıldır Google, Google Asistan’da yaptığı yenilikleri CES üzerinden tanıtıyor. Bu sene tanıttığı özellikler ise çok daha gelişmiş. Google Asistan artık sadece hava durumunu bildiren klasik bir uygulama olmak yerine yeni güncellemeleri ile evinizdeki ışıkları bile kontrol edebilecek.

Yeni özelliklere kısaca bir bakalım;

Google Asistan’ınız akıllı evinize daha hızlı giriş yapmanızı sağlayacak. Artık akıllı evinize bağlanmak için tekrardan hesap bilgilerinizi girmenize gerek kalmayacak.

Google Asistan sizin için suyunuzu ısıtamayacak ama önceden komut verdiğinizde kahve makinenizi sizin için sabah 06.00’da çalıştırabilecek. Google Asistan IoT tabanlı zamanlanmış işlemlerini önceden gerçekleştirebilecek.

Daha akıllı evler, Google Home ile 20’den fazla cihazı rahatlıkla kontrol edebileceksiniz.

Google Asistan ile ailenize not bırakabileceksiniz. Post-it’ler devre dışı... Evinizde bulunan Google Asistan uyumlu herhangi bir ekrana yapışkan notlardan bırakabileceksiniz.

Hızlı arama özelliği evlerimize geliyor. Tıpkı telefonlardaki gibi evlerimizdeki akıllı ekran ve hoparlörleri kullanarak aramaya yapabileceğiz. Yapmamız gereken sadece “Hey Google Beliz’i Ara” demek.

Google Asistan’a bir diğer gelecek özellikte “uzun metinleri okuma”. Artık Android kullanıcılarının uzun metinleri okuması için "Hey Google, bu sayfayı oku" demesi yeterli.

Google gizliliği önemsiyor. Akıllı asistana "Hey Google, bu hafta söylediğim her şeyi sil" gibi basit bir komut ile kullanıcı geçmişini temizleyecektir.

Google Asistan bu sene Android TV desteğini genişletiyor.

Kaynak