← Haberler

Akademi 4.0 HUB Açıldı

Akademi 4.0 Ekibi

Konzek Teknoloji sponsorluğunda dijital dönüşüm eğitim ve inovasyon merkezi Akademi 4.0, yoğun katılımla Tuzla’da açılışını gerçekleştirdi.

Akademi 4.0, tüm teknik altyapısıyla Konzek Teknoloji sponsorluğunda, endüstri 4.0 uygulamaları alanında faaliyet gösteren tüm şirket ve çalışanlarına ücretsiz networking olanağı sağlamak amacıyla “Dijital Dönüşüm, Eğitim ve İnovasyon Merkezi” olarak kuruldu.

Konzek Teknoloji Genel Müdürü Yunus Altunbıçak, açılış konuşmasını yaparken, şunları ekledi: “Bu organizasyonun kurulmasındaki temel hedef, sektördeki kısıtlı bilgi ve networking kaynağını organizasyonel yapıyla genişletmek. Genel hatlarıyla akademi 4.0, endüstri 4.0 ile ilişkili tüm konularda ziyaretçilere eğitim ve networking imkanı sunar. Özellikle yapay zekâ, büyük veri, endüstriyel nesnelerin interneti gibi alanlardaki kısıtlı bilgi kaynağının genişletilmesine hep beraber katkı sağlayabileceğimize inanıyoruz.”

Aynı zamanda, akademi40.org adresinden ücretsiz olarak kayıt olunarak, endüstri 4.0 alanında içerik üretilebilecek. Akademi | HUB’da çok yakında duyurusu yapılacak olan eğitim webinarları ve podcast programlarına, endüstri 4.0 ekosistemine katkı sağlamak isteyen tüm şirket ve çalışanları dahil olabilecekler.

Sanayi bölgesine yakınlığı dolayısıyla, networking ve sektörel toplantılar için cazibeli hale gelen Maltepe lokasyonundaki Akademi | HUB, tüm çalışma günlerinde ziyaretçilere açık olacak. Toplantılar ve paneller organize edilerek, özellikle yapay zeka ve makine öğreniminin sanayide kullanımı ve dijitalleşmenin önü açılabilecek.