← Haberler

Artırılmış Gerçeklik ile Kontakt Lens Üretimi

Akademi 4.0 Ekibi

Artırılmış gerçeklik (AR) gözlükleri potansiyel olarak çok faydalı olsa da, onları giyip dolaşmak biraz garip olabiliyor. Kaliforniya merkezli girişim Mojo Vision, AR teknolojisini kontakt lense entege ederek daha şık, daha az garip görünecek bir alternatif geliştiriyor.

Şu anda bir prototip olan Mojo Lens, "şimdiye kadar yapılmış en küçük ve en yoğun dinamik ekran" olarak sunuluyor. Kullanıcının gerçek dünya görüşü üzerine bindirilen hareketli metin ve grafikler, 14.000 ppi'nin (inç başına piksel) üzerinde bir piksel aralığında ve inç kare başına 200 milyon pikselin üzerinde bir piksel yoğunluğa sahip olacak.

Lensin içinde ayrıca "bilgisayar görüşü için optimize edilmiş dünyanın en yüksek güç verimliliği sağlayan görüntü sensörü", bir radyo vericisi / alıcısı ve hem kullanıcının göz hareketlerini izleyen hem de MicroLED ekranı stabilize eden hareket sensörleri bulunacak. Mevcut prototip kablosuz olarak üretilirken, son haline gelecek sürümde şarjın bir tam günlük kullanımı için özel bir pil geliştiriliyor.

Peki, ne zaman kullanabiliriz?

Mojo Vision'ın Ürün ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Sinclair, "Mojo, hala Mojo Lens'i tasarlama, prototip oluşturma ve test etme aşamasındadır, " "Önümüzdeki birkaç yıl içinde ilk nesil Mojo Lens'in gelişimini tamamlamayı hedeflememize rağmen, FDA tarafından onaylara ve sertifikaya tabiyiz."

Kaynak