← Haberler

CES 2020’de En Dikkat Çeken Konular

Damla Meydan

CES 2020 biterken arkasında pek çok konuşulacak ürün bıraktı. Gelin hep beraber gelecekte nelerle karşılaşacağız bir bakalım.

Ev robotları

CES robotlarsız düşünülemez. Samsung’un yeni ürünü Ballie CES 2020’de tanıtıldı. Star Wars’ın BB-8’ine benzetilen Ballie sizin yeni asistanınız olacak. Evinize entegre olacak Ballie sizin için kahve talimatı verebilecek ve acil durumlarda acil iletişim numarasını arayabilecek. Bir diğer ilgi çekici robot ise Lovot. Lovot bir asistandan çok sevimli bir arkadaş. Size sevgisini göstermekten hiç çekinmeyecek olan Lovot’un sarılmak istediğinde hareket eden 2 mini kolu bulunuyor. Klasik tuvalet kağıdı üreticisi Charmin’den inanılmaz bir yenilik. Tuvalet kağıdı getiren robot Rollbut. Rollbut En acil ihtiyacınızı kolaylıkla size ulaştırabilecek. Üzücü bir haber vermem gerekirse, bu teknolojileri henüz evlerimizde kullanamayacağız.

Robokitties

Robotlar sadece bizim kişisel asistanlığımızı yapmayacak. Elephant Robotics’in tanıttığı MarsCat robotik evcil bir kedi. MarsCat yürüyebilir, konuşabilir ve oyuncaklarla oynayabilir. Yüz tanıyarak otur, buraya gel gibi 20 farklı komutu anlayabilir. Evcil hayvan sahibi olmak isteyen fakat çalışan ya da alerjisi olanlar için mükemmel bir robot.

Yeni Nesil Asistanınızla Tanışın

Samsung destekli StarLabs’ın Neon projesi uzun zamandır tartışma konusu olan “yapay insanları” tanıttı. Yapay insanlar Alexa ve Google gibi asistanlardan biraz daha farklı konumlandırılacak. Yapay insanlar bizim bir arkadaşımız gibi davranarak neyi beğenip neyi beğenmediğimizi öğrenecek ve bizlerle etkileşime girecek. Yapay İnsanlar büyük ekranlarda yer alacak ve müşteri temsilcisi, öğretmen ya da film yıldızı olup karşımıza çıkabilecek.

Dikey TV’ler

TV’lerde de bu yıl büyük yenilikler söz konusu Samsung’un akıllı telefon kullanıcılarının çok seveceği yeni ürün Sero, hem yatay hem de dikey olarak kullanılabilecek.

Gelenekselciler için Segway S-Pod

Karadan ulaşımı tercih edenler için geliştirilen Segway S-Pod garip görünümlü bir sandalyeyi andırıyor. Havaalanı ve alışveriş merkezi gibi kapalı alanları hedef alan S-Pod’u kullanmak oldukça kolay. Bu yılın ikinci yarısında S-Pod’u sahalarda görebileceğiz.

CES 2020’in Önemli Konularından Biri de: Gizlilik

Google’ın Asistan’a gelecek olan “Hey Google söylediğim her şeyi sil” özelliği ve Facbook’un yeni sürümünü tanıttığı “Gizlilik Kontrolü” ile gizlilik konusuna önem verilecek gibi duruyor.

Kaynak